محسن فرازی Dr Mohsen Farazi

وبلاگ محسن فرازی Dr Mohsen Farazi

محسن فرازی Dr Mohsen Farazi

وبلاگ محسن فرازی Dr Mohsen Farazi

وبلاگ محسن فرازی

این وبلاگ توسط ادمین (دختر انقلابی) اداره می‌شود

جهت ارتباط با آقای محسن فرازی از ایمیلی که داخل همین وبلاگ قرار داده شده است استفاده نمایید.🔸 هیأت علمی دانشگاه پردیس شمال، کشور گرجستان🇬🇪


🔸 دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار 🇮🇷


🔸مدرک افتخاری دانشگاه ابوظبی (مسابقات علمی)


🔸نویسنده کتاب
رهایی از اقتصاد نفتی با رویکرد اقتصاد مقاومتی


🔸برگزیده کنگره ملی شهدای دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی


🔸برگزید جشنواره رسانه ای ابوذر


🔸برگزیده جشنواره ملی خیام

نویسندگان

مصاحبه دکتر محسن فرازی با مشهدخبر

دوشنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۷، ۰۴:۲۷ ب.ظ

مصاحبه انجام شده دکتر محسن فرازی، با کانال تلگرام و پیج اینستاگرام پربازدید و معتبر ((مشهدخبر)).


مشهدخبر محسن فرازیمتن مصاحبه با مشهدخبر:‍ 🔰از جایزه سوربن ابوظبی تا رهایی از اقتصاد نفتی


🔸باخبر شدیم یک جوان نخبه مشهدی به تازگی موفق به کسب دکتری افتخاری در مسابقات علمی سوربن ابوظبی شده است...


👈در ادامه گفت و گوی اختصاصی مشهدخبر با این جوان نخبه را می خوانید.


🔹لطفا در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

🔸محسن فرازی متولد سال ۶۷ در شهر مشهد هستم. کارشناس ارشد حسابداری از دانشگاه ازاد اسلامی مشهد

دارای مدرک doctorate of biusiness adminstator و مدرس دانشگاهم و در حال حاضر در سمت حسابدار اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مشغول به کار می باشم.


🔹از زمینه های فعالیت تان برایمان بگویید.

🔸بنده در زمینه‌های حسابداری، اقتصادی، مشاور مالی و فرهنگی مشغول به فعالیت هستم و برخی از جوایز بنده طی سال‌های اخیر کسب عنوان برگزیده کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد، برگزیده جشنواره رسانه‌ای ابوذر، دریافت لوح افتخار از فرمانده سپاه اما رضا(ع) و شرکت فعال در همایش‌ها و سمینارهای مختلف می‌باشد.


🔹هدف تان از انتخاب حوزه اقتصاد برای فعالیت های علمی چه بود؟

🔸مهمترین مشکل جامعه امروز ما مسائل اقتصادی است و همین مشکلات اقتصادی سبب شده فسادهای اقتصادی و اجتماعی زیادی به وجود بیاید که متاسفانه اکثر مشکلات اقتصادی قبل از آنکه منشا خارجی داشته باشند از سوء مدیریت برخی مسئولان ناشی می‌شود و به نظر بنده هدف تمام مسئولین در حوزه‌های اقتصادی در حقیقت باید ریشه کن کردن فقر و کاهش فاصله طبقاتی باشد و توصیه بنده به مسئولان این است که محرومان را فراموش نکنند.


🔹با توجه به اینکه مرجع علوم انسانی تدریس شده در فضای آکادمیک کشور غربی است، از همان سال‌های اولیه آغاز  فعالیتم در این حوزه، همواره تمرکزم بر بومی سازی فعالیت ها و فرآیندهای اقتصاد جهانی و کاربردی کردن علوم اقتصاد در فضای چندلایه و پیچیده اقتصادی کشور بود.


🔸همچنین با نگاه به اتمسفر علمی کشور به خوبی می‌توان درک کرد به جز اندک نمونه های موفق بومی سازی و کاربردی سازی علوم انسانی که آن هم به صورت پایلوت انجام گرفته است در این شاخه از علوم پیشرفت محسوسی دیده نشده است به همین جهت علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه بودم.


🔹پنج علت زیر را می‌توان اهم مشکلات اقتصادی کشور دانست،نخست، اندیشمندان و تئوریسین‌های علم اقتصاد در کشور به خوبی مورد استفاده دولتمردان قرار نگرفته‌اند و با عدم شایسته سالاری و توجه نکردن به ظرفیت‌های علمی داخلی و رفتارهای جناحی و سیاسی، در این سال‌ها جامعه از مسائل اقتصادی رنج برده است.


دوم،عدم توجه جدی به شفافیت کامل اطلاعات مخصوصا اطلاعات مالی نهادهای حاکمیتی


سوم،نگاه اقتصاد مبتنی بر نفت حاکم بر اندیشه غالب مدیران دولتی


چهارم،عدم توجه جدی و فراشعاری به صنایع پایین دستی و اقتصاد خانواده محور


پنجم، نادیده گرفتن پتانسیل جدی حوزه‌های اقتصاد فناوری و اقتصاد توریسم


🔸اخیرا موفق به کسب جایزه علمی سوربن ابوظبی شدید، در این خصوص بیشتر برایمان بگویید.

🔹این مسابقات به صورت دوسالانه برگزار می‌شود و به برگزیده این رقابت علمی عنوان دکتری افتخاری دانشگاه سوربن اعطا می‌شود و معیارهای اعلام شده از سوی دانشگاه برای شرکت در این رقابت ارتباط موضوع تحقیق علمی با بازارهای روز جهانی، کاربردی بودن موضوع تحقیق و داشتن سن کمتر از ۴۰ سال می‌باشد.


🔸از برنامه های آینده تان برایمان بگویید.

🔹طی هفته آینده کتاب بنده با عنوان "رهایی از اقتصاد نفتی" منتشر خواهد شد و به امید خدا طی سال جاری تاسیس شرکت حسابداری، حسابرسی و مشاوره مالی را در برنامه خود دارم.


🔸دغدغه مهم تان چیست؟

🔹دغدغه مهم این روزهای بنده استعدادهای کشف نشده و تلف شده ایست که در میان قشر محروم و مستضعف جامعه قرار دارند و خواسته من توجه به این جوانان نخبه برای تعالی و رشد کشور است.


🔸و کلام آخر...

🔹فقط تشکر میکنم از خانواده عزیزم که من را در این راه همراهی کردند و سپاس گزارم از همه کسانی که طی این چند روز به بنده لطف داشتند و با پیام‌های گرمشان بنده را شرمنده خودشان کردند.